КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Первинна профспілкова організація Переяслав-Хмельницького
державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України
  • Державний вищий навчальний заклад "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди"
  • Асоціація Правозахисних Організаторів Студентів України

  • Форма входу


    Календар
    «  Листопад 2012  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
       1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930

    Пошук

    Архів записів

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 24.04.2024, 13:12

    Головна » 2012 » Листопад » 23 » «Голодне розп’яття Переяславщини»
    16:08
    «Голодне розп’яття Переяславщини»

    22 листопада в університеті відбувся круглий стіл «Голодне розп’яття Переяславщини», організований Радою музею освіти та історії закладу (керівник Світлана Чернецька). На захід було запрошено завідувача науково-методичного відділу охорони культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав», члена Асоціації дослідників голодоморів в Україні Юрія Авраменка та безпосереднього свідка голодомору на Переяславщині Ганну Шульгу.

    У вступному слові фахівець соціально-гуманітарного відділу Світлана Чернецька наголосила, що голодомор 1932-1933 років не оминув жодного куточка України і скрізь залишив сліди болю та смерті. Їх знаходимо і на Переяславщині – у пам’яті й серцях тих, хто стали свідками жахливих незабутніх подій.

    Ганна Денисівна Шульга, яка цього року відзначила своє 85-річчя, детально та змістовно розповіла про той страшний час, немовби події відбувалися вчора. У голодному 1932 році їй виповнилося лише п’ять років, але вразливе дитяче серце увібрало в себе страх і біль з усією силою та повнотою. Вона пам’ятає, як люди, для того, щоб не померти голодною смертю, їли бур’ян, мерзлу картоплю, мертвих тварин, словом, усе, лише б протриматися. Дехто з голоду втрачав будь-які ознаки людяності та моралі, тому навіть на Переяславщині зустрічалися непоодинокі факти людоїдства.

    До обговорення долучилися й студенти, зокрема, керівник студентського наукового товариства В’ячеслав Редзюк і студентка ІІІ курсу історичного факультету, член Ради музею освіти та історії університету Анна Карпань.

    Сьогодні важко знову повертатися в ті дні, коли люди помирали, а ще страшніше – байдужіли від голоду. Але правда, яку повинні знати нащадки, дорожча за все. Вона – єдина ціна за життя та смерть мільйонів людей, які загинули, а точніше – були винищені. Цю правду повинні знати і прийняти всі, хто належить до українського народу і живе на українській землі.

    На завершення круглого столу присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання і висловили побажання, щоб ніколи більше в українській історії не повторювалися подібні трагедії.

    Переглядів: 491 | Додав: admingy | Рейтинг: 0.0/0
    Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz