.
У читальній залі суспільних наук демонструється виставка художньо-мистецьких творів «Переяславськими стежками Кобзаря», яка доповнює та поглиблює експозицію Шевченкової світлиці. Тут представлено роботи студентів третього курсу педагогічного факультету спеціальності «Образотворче мистецтво» (техніка: графіка, колаж; керівник Тетяна Носаченко). Малюнки репрезентують численні культові споруди та види Переяслава, з яким тісно пов’язане життя і творчість Кобзаря. У представлених творах проявляється особливий дух міста, у якому написаний безсмертний «Заповіт».
Експозиція творів декоративно-прикладного мистецтва «Тебе, Тарасе, не забули» презентує роботи переяславської майстриніНіни Лазенко. Це вишиті портрети Тараса Шевченка, краєвиди Переяслава, які доповнюють простір Шевченкової світлиціжиттєствердними, світлими барвами, утверджують ідею процвітання вільної і щасливої України. Саме такою її хотів бачити Тарас Шевченко.
Поряд з мистецькими виставками експонується розгорнута книжкова виставка «Т.Г. Шевченко на Переяславщині». Увазі відвідувачів запропоновано різноманітні матеріали із фондів університетської книгозбірні: художні та наукові видання, календарі, буклети, студентські наукові роботи з шевченкознавства та ін.
Переяслав і Переяславщина займали визначне місце в житті і творчості геніального поета України Т.Г. Шевченка. Цикл виставок створено в межах круглого столу «Переяславська осінь Кобзаря», присвяченого 170-річчю написання «Заповіту» Т. Г. Шевченка. Даний круглий стіл є логічним продовженням численних бібліотечних заходів, організованих колективом книгозбірні у межах бібліотечного творчого проекту «Шевченко і Переяславщина».
Запрошуємо всіх охочих відвідати цікаві виставки.
Тетяна Деркач, провідний бібліотекар
|