З метою поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства— VI з’їзд Національної спілки краєзнавців України, який відбувся 23 січня 2017 року, прийняв рішення про встановленняВсеукраїнського дня краєзнавства та його щорічне відзначення 28 травня.
З нагоди свята в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбулося виїзне засідання Національної президії спілки краєзнавців, присвячене Всеукраїнському дню краєзнавства. На ньому було розглянуто низку питань, зокрема, про виконання VI з'їзду та підсумки роботи НСКУ в січні-травні 2017 року, відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства та 90-річчя журналу "Краєзнавство", співпрацю з Українською академією історичних наук, рекомендацію до видання декількох збірників матеріалів краєзнавчих конференцій, вступ нових членів, відзначення краєзнавців нагородами НСКУ тощо. Доповідачами виступили відомі краєзнавці Олександр Реєнт, Олександр Удод, Руслана Маньковська, Володимир Дмитрук, Олександр Гончаров, Юрій Телячий.
У заходівзяли участь краєзнавчий актив та професорсько-викладацький склад Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
У рамках заходу відбулася екскурсія селом Єрковці, яка включила огляд школи, відвідування місцевого музею історії села, яку провів Михайло Гич. У заході взяли участь представники керівних органів Спілки, голови декількох обласних осередків та ін.
Голова Національної спілки краєзнавців Олександр Реєнт вручив місцевим освітянам і краєзнавцям спілчанські відзнаки, презентував літературу, видану Спілкою.
Завершальною частиною програми виїзного засідання краєзнавців стало відвідування музею "Заповіту" Тараса Шевченка в місті Переяслав-Хмельницький та екскурсія до узбережжя Дніпра поблизу села Циблі, навпроти півострову Трахтемирів.
Спілка краєзнавців щиро дякує ректору Переяслав-Хмельницькому університету імені Григорія Сковороди, заступнику голови НСКУ Віктору Коцуру за допомогу в організації проведення виїзного засідання Президії.
|